Pamiątkowe mydełko z wakacji w mazurskich domkach nad jeziorem Campingu Tumiany

Wakacje w domkach nad jeziorem to udany  urlop. Wielu naszych gości poszukuje oryginalnych pomysłów na prezenty z wyjazdu dla najbliższych. Dziś przedstawiamy pomysł na własne mydełka DIY. Przygotowanie pachnącego i odżywczego mydła z zaledwie kilku podstawowych składników zajmuje niewiele czasu. Fascynujące jest to, jak można samodzielnie stworzyć popularne produkty, które często kupujemy w sklepie, zwłaszcza dla dzieci. Tworzenie własnego mydła pozwala dostosować je do własnych preferencji i zrezygnować z substancji o wątpliwym pochodzeniu. Kiedy dziecko z dumą sięga po własnoręcznie zrobione mydło, aby umyć ręce, jest to bardzo motywujące.

Użyj resztek mydła lub bazy mydlanej, jeśli chcesz samodzielnie wyprodukować mydło lub zaangażować w ten proces swoje dzieci. Ze względu na żrące składniki, zrobienie go całkowicie od podstaw byłoby dość trudne i ryzykowne – nawet dla starszych dzieci. Z drugiej strony, korzystanie z bazy mydlanej pozwala wyrazić swoją kreatywność bez podejmowania niepotrzebnego ryzyka. Urlop w domki na jeziorem Pisz to woda, słońce i oryginalne pamiątki.

W artykule:

Chcę produkować własne mydło na wakacjach na Mazurach, czego potrzebuję?

Przed wyjazdem na wakacje do domków nad jeziorem możesz zaplanować swój czas wolny. Zabierz z domu produkty z listy. Do stworzenia własnego aromatycznego, naturalnego mydła potrzebne są zazwyczaj następujące elementy:

 • Mydło glicerynowe, płatki mydlane, skrawki mydła lub (wegańskie) szare mydło to tylko niektóre przykłady baz mydlanych.
 • Odżywcze dla skóry, nawilżające oleje lub tłuszcze
 • Naturalne składniki, takie jak suszone kwiaty lub zioła (lawenda, róża, mięta itp)
 • Formy do mydła lub małe foremki do pieczenia to przykłady form odlewniczych.
 • Mała miseczka
 • Tarka: Jeśli nie używasz płatków mydlanych, musisz zetrzeć mydło lub bazę mydlaną.
 • Woda
 • W razie potrzeby użyj jednorazowych rękawiczek.

Upewnij się, że baza mydlana nie zawiera tłuszczów zwierzęcych, jeśli chcesz produkować organiczne, wegańskie mydło. Ponadto upewnij się, że nie zawiera oleju palmowego lub kokosowego.

Jakie są podstawowe kroki w tworzeniu własnego mydła w domku nad jeziorem

Powinieneś wiedzieć, że istnieją zazwyczaj dwie techniki wytwarzania organicznego i bezzapachowego mydła DIY  z dziećmi: topienie oraz ugniatanie.

Wakacje w domkach nad jeziorem to także atrakcje takie jak topienie mydła

Bywa, że na wakacjach w domkach nad jeziorem chcemy odpocząć od słońca i w ciszy stworzyć kreatywne pamiątki Baza mydlana powinna być starannie zmielona na drobne płatki za pomocą tarki kuchennej. W kąpieli wodnej pozwól, aby wiórki mydlane się stopiły.  Aby zadbać o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, rozdrabniaj i roztapiaj mydło osobiście.
Dodaj olejki, suszone zioła, płatki kwiatów lub miód do mieszanki mydła, aby uczynić ją bogatszą. Aby uwolnić zapach suchych składników, lekko je potrzyj. Aby można je było później zobaczyć na powierzchni mydła, umieść niektóre suche składniki w foremce. Przed dodaniem na wierzch suszonych liści lub kwiatów, wlej płynne mydło do foremek. Przed wyjęciem mydła z foremek daj mu czas na całkowite ostygnięcie. Ciesz się swoim ostatecznym, czystym, ręcznie robionym mydłem już teraz!

Drugi sposób formowanie mydła

Możesz również użyć płatków mydlanych, aby wyeliminować potrzebę stosowania tarki i ciepłej wody. Są one ugniatane i formowane w wybrany kształt, taki jak małe kulki, po zmiękczeniu tylko niewielką ilością wody (na przykład ze spryskiwacza).

Przepisy na robienie mydła z dziećmi na Campingu Tumiany.

Planując i wykonując mydło DIY, możesz wybrać składniki, które z jednej strony zachwycają delikatnym zapachem, a z drugiej właściwościami pielęgnacyjnymi. W rezultacie, używaj delikatnych, przyjaznych dla skóry olejów lub tłuszczów podczas robienia domowego mydła dla dzieci, takich jak:

 1. Olej Migdałowy
 2. Olej z pestek moreli
 3. Olej jojoba
 4. Masło Shea

Robienie mydła DIY z dziećmi to świetna zabawa, gdy można bawić się pachnącymi składnikami. Ważne jest, aby pamiętać, że nie powinniśmy używać olejków eterycznych bezpośrednio na skórę. W związku z tym należy nosić jednorazowe rękawiczki. Aby chronić wrażliwą skórę dzieci, najlepiej w ogóle unikać stosowania olejków eterycznych. Zapach suszonych ziół i kwiatów jest na tyle silny, że powinien być wyczuwalny dla każdego.

W zależności od własnych preferencji, wybierz suszone kwiaty lub zioła. Kwiaty lawendy, rumianek, melisa, rozmaryn, skórka cytryny lub pomarańczy i miód to tylko kilka przykładów popularnych składników. Pozwól swojemu dziecku na odkrywanie dziwnych mieszanek aromatów, takich jak pomarańcza i rozmaryn lub lawenda i miód. Wakacje z dziećmi to wyjątkowy czas na wspólne chwile.

Mydło pielęgnacyjne z miodem to pierwszy przepis na mydło DIY.

 • Baza mydlana 150 g
 • Miód, 2-3 łyżeczki
 • Olej migdałowy, kilka kropli.

Możesz pokusić się o dodanie kilku kropli naturalnego barwnika, jeśli chcesz, aby Twoje mydło miało intensywny kolor.

Przepis na ziołowe mydło lawendowe w drugiej kategorii mydeł DIY

 • 250 g bazy mydlanej z dodatkiem masła shea
 • 2-3 łyżki suszonych kwiatów rumianku
 • Kwiaty lawendy, 2 łyżki stołowe.

Zamiast rumianku równie dobrze można użyć ziół takich jak rozmaryn czy melisa.

Przepis na domowe mydło nr 3: pyszne mydło pomarańczowe – pamiątka z wakacji z domku nad jeziorem

 • 250 gramów mydła glicerynowego
 • 1 łyżka oleju kokosowego lub migdałowego
 • 1 łyżka miodu, (w razie czego możesz go kupić w Campingu Tumiany)
 • skórka z jednej pomarańczy.

Można również pokusić się o dodanie kilku kropli czystego olejku pomarańczowego.

Pamiątki z wakacji wykonane własnoręcznie ucieszą osoby obdarowane bardziej niż zakupione na straganach.  Czas spędzony przy kreatywnych atrakcjach dla dzieci to niezapomniane wspomnienia i bliski kontakt z naturą. Camping Tumiany zachęca do kreatywnych form uatrakcyjniania wakacji w domkach nad jeziorem.

Powiązane wpisy

ZADZWOŃ