Agroturystyka nad jeziorem: co zabrać ze sobą, aby uprawiać zrównoważoną turystykę i chronić środowisko?

Podczas podróży generujemy więcej śmieci niż na co dzień. Plastikowe sztućce, kubki i jednorazowe talerze to środowiskowe grzechy cywilizacji. Na szczęście w prosty sposób można zapobiec temu marnotrawstwu. Jeśli kupisz trwałe produkty wielokrotnego użytku, możesz zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie aktywnie przyczyniając się do zdrowia środowiska, ponieważ będą one służyć przez lata. Aby przestrzegać zasad „zero odpadów” i przygotować się do zrównoważonego podróżowania na agroturystykę nad jeziorem, w tym artykule dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas pakowania bagażu.

Wybierasz się na agroturystykę nad jeziorem spakuj torby podróżne wielokrotnego.

Ekologiczne podróżowanie nie oznacza rezygnacji z niezbędnych kosmetyków. Żel pod prysznic, szampon, dezodorant, pasta do zębów i szczoteczki do zębów to oczywiście przedmioty, które zawsze powinny znajdować się w bagażu podróżnym. Zabranie ze sobą wszystkich butelek i słoiczków, które masz w łazience, byłoby jednak niemożliwe, ponieważ zwiększyłoby to wagę bagażu. Poszukaj alternatyw, które oszczędzają miejsce i są bezpieczne dla środowiska.

Możesz to zrobić, aby podróżować bez używania plastiku bez uszczerbku dla codziennej higieny. Umieść niezbędne przybory do pielęgnacji w małych pojemnikach wielokrotnego użytku. Jest to doskonała metoda na przykład na przewożenie artykułów higienicznych w bagażu podręcznym w samolocie. Stanowi to bardziej ekologiczną alternatywę dla kompaktowych artykułów podróżnych z apteki, a także pomaga zaoszczędzić na wadze, ponieważ oryginalne pojemniki są mniejsze. Zmniejsz ilość odpadów podczas podróży, korzystając z pojemników wielokrotnego użytku, zwłaszcza na kosmetyki. Nie oszczędzaj pieniędzy, kupując drewnianą lub bambusową szczoteczkę do zębów, jeśli planujesz używać jej tylko podczas podróży. Są one często w całości poddawane biorecyklingowi i zbudowane z odnawialnych zasobów podstawowych. Zabieraj ze sobą stałe wersje artykułów higienicznych. W ten sposób możesz wyeliminować dodatkowe opakowania potrzebne do przechowywania tradycyjnych produktów w postaci płynnej.

Możliwe, że twoje wymagania pokrywają się, jeśli podróżujesz w grupie jadąc do domków agroturystycznych na Mazurach. Skorzystaj z tego, ale upewnij się, że każdy dzieli się i bierze coś z uwzględnieniem swoich partnerów podróży. Dzięki temu walizka może ważyć mniej (np. krem do opalania, pasta do zębów, adaptery do kontaktów itp.)

Podróżowanie z zerową ilością odpadów: praktyczny sprzęt turystyczny wielokrotnego użytku

Na wakacje w agroturystyce nad jeziorem zawsze powinieneś zabrać ze sobą coś do jedzenia i picia, zwłaszcza jeśli planujesz spędzić dużo czasu na zwiedzaniu. Na szczęście nie musimy już wybierać między nieekologicznym plastikiem a bardzo ciężkim szkłem. Obecnie dostępnych jest kilka opcji, o których warto wiedzieć i z których warto korzystać. Ostatnio wiele zmieniło się na korzyść ruchu „zero odpadów”, który jest obecnie popularny również w odniesieniu do przechowywania żywności.
Rozsądnie jest zaopatrzyć się w następujące narzędzia, aby zapobiec produkcji niepotrzebnych odpadów:

 • szklana, nierdzewna lub plastikowa butelka na wodę niezawierająca BPA
 • pojemniki na lunch ze stali nierdzewnej, szkła lub drewna
 • płócienna lub siatkowa torba wielokrotnego użytku na zakupy, która może służyć jako przydatna pamiątka z podróży
 • Kubek termiczny wielokrotnego użytku na kawę
 • owijki woskowe, często znane jako ściereczki z wosku pszczelego używane do owijania żywności

Sztućce podróżne wielokrotnego użytku (widelec, łyżka i nóż z drewna lub stali nierdzewnej), naczynia podróżne i garnek ze stali nierdzewnej są niezbędne do aktywności na świeżym powietrzu, takich jak wędrówki lub biwakowanie.

Jak wyeliminować zbędny balast podróży do domków w agroturystyce nad jeziorem

Minimalizm lub podróżowanie bez nadbagażu to nie tylko moda, ale także wiele realnych korzyści dla środowiska i naszego zdrowia. Unikając noszenia zbyt dużego ciężaru, nie tylko chronisz swoje plecy, ale także zmniejszasz swój ślad węglowy, ponieważ im więcej bagażu musisz nosić w danym środku transportu, tym więcej paliwa potrzeba do przemieszczania się. W konsekwencji uwalnianych jest więcej zanieczyszczeń. Dlatego też zmniejszenie wagi bagażu zmniejsza również ilość niebezpiecznych zanieczyszczeń.

Zadbaj o kilka podstawowych rzeczy, aby zagwarantować sobie sukces w minimalistycznym podróżowaniu:

 • Na kilka tygodni przed wyjazdem do agroturystyki nad jeziorem na Mazurach sporządź listę rzeczy, których będziesz potrzebować; zapewni to, że niczego nie przegapisz i nie przepakujesz się.
 • Podczas przygotowywania stylizacji weź pod uwagę pogodę i aktywności, w których chcesz uczestniczyć: jeśli będzie tam naprawdę gorąco lub planujesz jakieś sportowe wyzwanie, nie zapomnij o dodatkowych ubraniach na zmianę.
 • Jeśli zamierzasz uprawiać trekking lub jeździć na rowerze, prawdopodobnie nie będziesz potrzebować krawata ani wieczorowej torebki. Zastanów się, czego naprawdę potrzebujesz na wakacjach.
 • Przed wyjazdem dowiedz się, jakie udogodnienia są już dostępne w miejscu zakwaterowania. Jeśli dostępnych jest wystarczająco dużo ręczników, nie musisz przywozić własnych. Powinny być nawet dostępne pralnie.

Zaleca się po prostu zabranie ze sobą kilku przekąsek na podróż, ponieważ możesz kupić jedzenie na kilka następnych dni na lokalnych rynkach i w sklepach. Możesz odkryć kulinarne przysmaki, które w przeciwnym razie przegapiłbyś spacerując po lokalnych rynkach.

Ponadto staraj się unikać impulsywnych zakupów. Jeśli celowo ograniczysz ilość miejsca w bagażu lub torbie wakacyjnej jadąc do Ośrodka Wypoczynkowego, będziesz mniej skłonny do takich zakupów. Idealnie byłoby kupować pamiątki tylko wtedy, gdy naprawdę sprawiają ci przyjemność i jesteś pewien, że będą to robić przez bardzo długi czas.
Czytnik ebooków to wygodna i zajmująca niewiele miejsca alternatywa dla papierowych książek, jeśli lubisz czytać podczas wakacji. Jeśli jednak nie czytasz codziennie, zakup ten nie jest opłacalny. Wydanie drukowane najprawdopodobniej okaże się bardziej zrównoważoną opcją, jeśli sięgasz po książkę rzadziej, a nie częściej.

Ekologiczne akcesoria podróżne: Jak pakować się w sposób zrównoważony

Chcesz wybrać się w podróż bardziej przyjazną dla środowiska? Nie tylko to, co znajduje się w bagażu ma znaczenie; ważne jest również, aby wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonany i czy jest przyjazny dla środowiska. Zwróć szczególną uwagę na następujące szczegóły:

 • Kupuj bagaż od producentów, którzy już dbają o zrównoważony rozwój podczas produkcji i którzy zdefiniowali cel produkcji, który minimalizuje zanieczyszczenie i chroni zasoby naturalne.
 • Wybieraj trwałe produkty, które posłużą Ci przez długi czas. W przypadku swoich toreb, kilku producentów zapewnia dodatkowo usługi konserwacyjne lub części zamienne (takie jak kółka lub teleskopowe uchwyty).
 • Wybierz ekologiczny bagaż wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu. Wielu producentów wykorzystuje obecnie poliwęglan, PET lub poliester pochodzący z wcześniej wyprodukowanych towarów do produkcji obudowy lub wyściółki.

Możesz także pomyśleć o pożyczeniu bagażu od znajomego lub rodziny, jeśli nie potrzebujesz często dużego lub wytrzymałego bagażu podczas podróży.
Jeśli posiadasz walizkę, korzystaj z niej tak długo, jak to możliwe. Aby postawić na podróże przyjazne dla środowiska, wybierz spośród modeli przyjaznych dla środowiska toreb podróżnych, jeśli potrzebujesz nowej, ponieważ stara się zepsuła.

Zero waste w podróży do domków i agroturystyki nad jeziorem

Możesz radykalnie zmniejszyć swój ślad węglowy i przestrzegać ideałów podróżowania bez odpadów nawet podczas pakowania torby. Zrób krok w kierunku wakacji bez odpadów, wybierając alternatywy wielokrotnego użytku dla jednorazowych artykułów podróżnych wykonanych z tworzyw sztucznych. W ten sposób możesz zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i zasoby naturalne. Równie ważne jest, aby zabrać ze sobą tylko te ubrania i rzeczy, których naprawdę potrzebujesz, aby zmniejszyć wagę bagażu i ograniczyć emisje podczas podróży. Podróżowanie z mniejszą ilością rzeczy jest nie tylko bardziej praktyczne, ale także bardziej przyjazne dla środowiska. Camping Tumiany zaprasza.

Powiązane wpisy

Call Now ButtonZADZWOŃ