Restauracja nad jeziorem przyjazna dzieciom

Obiad w restauracji nad jeziorem jest bez wątpienia jednym z głównych i najfajniejszych punktów każdej wycieczki z rodziną, czy to w domu, czy na wakacjach na Mazurach. Należy jednak pamiętać, że trzeba poświęcić „trochę” czasu, który dla dziecka może wydawać się wiecznością, aby wybrać danie, przygotować je i cieszyć się posiłkiem w pięknym otoczeniu. Na szczęście restauracje otwierają się, aby zaspokoić wymagania rodzin i stają się coraz bardziej innowacyjne w swoim podejściu. Są udogodnienia dla najmłodszych, takie jak wysokie krzesełka, kącik zabaw i liczne atrakcje, dzięki czemu zatroskani rodzice mogą spokojnie zjeść posiłek. Nasza Restauracja nad jeziorem Pisz jest położona 9km od Barczewa i 20 km od Olsztyna.

Dlatego też, mając na uwadze Was i Wasze dzieci, ułożyliśmy listę na co zwrócić uwagę wybierając restaurację na rodzinny obiad.

Spis treści:

Co sprawia, że restauracje dla rodzin z dziećmi są wyjątkowe?

Rodzice maluszków nie obędą się bez wózka podczas zabierania dzieci w restauracyjny świat smacznych dań. W związku z tym samo wejście do restauracji jest często wielką bolączką. Przy wyborze restauracji weź pod uwagę wielkość i otwartość sali. Oczywiście wydzielona strefa z miejscem dla wózków to najlepsza opcja, jaką restauracja może zapewnić swoim najmłodszym klientom (tzw. „parking dla wózków”). Kolejną kwestią jest przejście z przedsionka do sali jadalnej.
Możliwość przemieszczania się między stolikami jest kluczowa, ponieważ nie wszyscy rodzice zostawiają wózek przy drzwiach. Jednak wystarczająca ilość miejsca to za mało. Kluczowym elementem jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia:

Jakie aspekty restauracji powinieneś wziąć pod uwagę?

 • Czy w restauracji mają wysokie krzesełka.
 • Czy posiadają sztućce i zastawę dla dzieci.
 • Czy toalety są odpowiednie dla dzieci, w tym sedes, podnóżek, toaleta dla dzieci, umywalka o odpowiedniej wysokości, miejsce do przewijania itp.
 • Czy obok stolika znajdują się przyjazne dzieciom zajęcia, dzięki którym możemy mieć dzieci „na oku”.

Jak można zabawić maluchy podczas oczekiwania na posiłek?

Pomysłów jest kilka. Szczególnie popularne są gry i karty dostępne w restauracji. Dodatkowo coraz więcej restauracji posiada miejsca do zabawy dla maluchów (zwane czasem „kącikiem zabaw”), gdzie małe dzieci mogą spalić energię, a czas płynie szybko i przyjemnie, nie tylko dla dzieci.
Jest to szczególnie miły czas dla rodziców, ponieważ mogą oni spokojnie zjeść posiłek, mając jednocześnie na oku swoje małe dzieci. Z tego powodu ważne jest, aby strefa dla dzieci w restauracji znajdowała się blisko stolików.

Jeśli zaobserwujesz, że Twoje dziecko jest bardzo aktywne zarówno przed, jak i po posiłku, daj mu trochę czasu na zabawę w „kąciku zabaw” przed posiłkiem, a przy stole zachęć je do rysowania obrazków przedstawiających np. jedzenie.
Poza zabawkami i grami dla dzieci, restauracja powinna mieć przeszkolony personel, który rozumie, jak wchodzić w interakcje z rodzinami i jakich zasad należy przestrzegać. Personel restauracji powinien podejść do stołu do rozpoczęcia zamówienia. Jest to doskonała okazja, żeby poprosić, aby Twoje dziecko zjadło pierwsze. W ten sposób możesz delikatnie pomóc podczas jedzenia najmłodszym. Dziecko uniknie w ten sposób niewygodnego czekania na jedzenie i burczenia w brzuszku.

Atrakcje dla dzieci w restauracji nad jeziorem koło Olsztyna
fot. Camping Tumiany – Gokarty i atrakcje dla dzieci w Restauracji

Znalezienie idealnej równowagi między cateringiem maluchów a wymaganiami i oczekiwaniami dorosłych jest więc obowiązkiem obsługi.
Po posiłku, w niektórych restauracjach dzieci mogą otrzymać skromny prezent niespodziankę, ale obsługa powinna po cichu uzyskać wcześniej zgodę rodziców.

Wybierając restaurację dla rodzin z dziećmi należy wziąć pod uwagę menu. Nie mówimy tylko o podstawowym spaghetti, kiedy mówimy, że menu restauracji powinno zapewnić zrównoważone, zdrowe posiłki. Zaleca się zamówienie małej porcji typowego obiadu dla dzieci, które chcą zachowywać się jak dorośli i na których nie robią wrażenia szalone nazwy dań. Pozwólmy dziecku wybrać wielkość posiłku, pytając, na co ma ochotę.
Zapytaj kelnera, czy można go zmodyfikować, jeśli różni się od porcji podanych w menu.
Zwróć uwagę także na ilość przypraw i składników alergennych.

Jak rodzice powinni wybierać restaurację, zabierając dzieci na wakacje?

Znalezienie porządnej restauracji dla dzieci w swojej społeczności jest często proste; rodzice po prostu pytają swoich przyjaciół, krewnych i znajomych o rekomendacje. Jednak sytuacja staje się nieco bardziej skomplikowana podczas podróży daleko od domu. Przed wyjazdem przygotuj się i poszukaj w wielu źródłach.

 • Własne doświadczenia i komentarze bliskich są dla Ciebie niewystarczające?
 • Sprawdź różne aplikacje do porównywania restauracji, serwisy tematyczne i fora dyskusyjne.
 • Wiele z nich ma dostosowane opcje wyszukiwania, które są przeznaczone specjalnie dla rodziców małych dzieci.

Jedną z nich jest strona Campingu Tumiany i atrakcje dla dzieci, gdzie możesz wybrać ciekawe miejsce do spędzenia całego dnia z rodziną.

Restauracja z placem zabaw na zewnątrz ucieszy cię latem, ale restauracja ze specjalistyczną strefą dla maluchów będzie trafniejsza zimą. Pomyśl o wymaganiach, które restauracja powinna spełnić, abyście wyszli tańcząc i chcąc wrócić do wybranej Restauracji ponownie.

Jak możesz poprawić doświadczenia w restauracji swojej rodziny?

Oto kilka wskazówek od nas.

Zarówno dla rodziców, jak i dzieci, stołowanie się poza domem może być wspaniałym doświadczeniem. Warto jednak okresowo zastanowić się, czy inni jadający w restauracji podzielają Twój punkt widzenia. Nikogo nie dziwi fakt, że maluchy mogą być czasami głośne, są wszędzie i zawsze chcą być w centrum uwagi. To prawdopodobnie nie będzie problemem w restauracjach, które przyjmują rodziny. Jednak postaraj się wziąć pod uwagę komfort innych klientów, utrzymać przyjazne środowisko i pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

 • Podaj kelnerowi informacje o liczbie gości i wieku swoich dzieci podczas dokonywania rezerwacji stolika w restauracji. Dzięki temu personel będzie miał więcej czasu na przygotowanie się do Twojej wizyty, np. przyniesienie wysokich krzesełek lub upewnienie się, że na stole znajdują się odpowiednie sztućce.
 • Należy dostosować godziny posiłków do preferencji dziecka i starać się wybrać porę dnia, w której restauracja nie będzie zbyt zatłoczona.
 • Przed wyjściem z domu porozmawiaj z maluchem i wytłumacz mu odpowiednie zachowanie w restauracji. Jednak robiąc to, wyznaczaj rozsądne cele. Nie chodzi o to, że dziecko powinno być całkowicie milczące i zachowywać się tak, jakby nie istniało. Jednak nie powinno głośno krzyczeć i zakłócać posiłek pozostałym gościom.
 • Jeśli to w ogóle możliwe, unikaj umieszczania rodzeństwa obok siebie, ponieważ dzieci, a zwłaszcza rodzeństwo, lubią płatać sobie figle lub robić sobie nawzajem żarty.
 • Na wszelki wypadek weź wystarczającą ilość ulubionych zabawek. W restauracjach dla dzieci dostępnych jest wiele atrakcji, ale nie powinno zabraknąć ulubionej lalki, książki czy kredek. Zabawki, które są głośne, powinny być odłożone na bok, aby nie przeszkadzały innym gościom.
 • Twój maluch potrzebuje dużo Twojej uwagi. Nie oczekuj, że Twoja pociecha zajmie się sobą, nawet gdy spożywanie smakowitych dań w wytwornej restauracji jest idealnym sposobem na relaks. Spędź z nim trochę czasu na placu zabaw lub pomóż mu w kolorowaniu książki. Poczekaj cierpliwie, aż w pełni zaangażuje się w zabawę. Wtedy znów będziesz mieć trochę czasu dla siebie.
 • Wychodząc z restauracji pochwal swoje dziecko za dobre zachowanie. Powiedz jej, co najbardziej podobało ci się w jej działaniach, ale zwróć też uwagę na negatywne elementy Dzięki wspólnej rozmowie możecie dojść do wniosków i zapobiec powtarzaniu tych samych błędów podczas kolejnych wizyt w restauracji koło Olsztyna i Barczewa.
 • Poinformuj pracowników restauracji o swoich spostrzeżeniach. Każda restauracja, która otrzymuje konstruktywne uwagi jest zmotywowana do wprowadzania ulepszeń. Dobre słowa od Klientów dla Obsługi są powodem do dumy.

Podsumowanie

Zabranie malucha do restauracji to bez wątpienia ciekawe doświadczenie. Pierwszym krokiem do sukcesu jest przemyślane planowanie. Popytaj wśród znajomych o lokale gastronomiczne przyjazne dzieciom oraz o specyfikę ich udogodnień. Dodatkowo, zwróć uwagę na rekomendacje innych rodziców. Każda grupowa wizyta w restauracji powinna skupiać się na wspólnym posiłku w swobodnym otoczeniu i dobrej zabawie, która pozwoli poczuć wakacyjny klimat.

Powiązane wpisy

Call Now ButtonZADZWOŃ