Zanim wyjedziesz na urlop kamperem lub przyczepą kempingową – garść aktualnych informacji.

Poniżej znajduje się kilka sugestii od doświadczonych użytkowników kamperów i przyczep kempingowych które warto przeczytać:

 1. Przy tak wielu osobach cieszących się przyrodą, bardzo ważne jest, aby każdy z nas robił to, co do niego należy. Dobrze jest upewnić się, że nie zostawiamy za sobą nic, co umniejsza doświadczeń tych, którzy podążają za nami.
 2. Zachowaj czujność podczas jazdy i pamiętaj, że podróżujesz z przyjaciółmi lub rodziną i jesteś ostatecznie odpowiedzialny za ich bezpieczeństwo. Niewątpliwie kamper lub zestaw samochód i przyczepa kempingowa jest większy od samochodu osobowego. Wyższy (3,5m) i dłuższy (7m). Szanuj innych kierowców i pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania.
 3. Zachowaj szczególną uwagę podczas parkowania i przejeżdżania przez wiadukty. Zwróć uwagę na przepisy ruchu drogowego i zaplanuj przystanki. Wybieraj główne drogi komunikacyjne o przyzwoitej nawierzchni i utrzymaniu. Samochód będzie zużywał mniej paliwa, a wszyscy na pokładzie będą bardziej zadowoleni z podróży.
 4. Po drodze mogą być zabytki do obejrzenia. Nie podróżujesz na akord, ale na wakacje i relaks.
 5. Jeśli to możliwe, zróbcie zakupy przed podróżą. Jeśli nie, to jedźcie do sklepów z przestronnymi parkingami, gdzie będziecie mogli bezpiecznie i pewnie manewrować kamperem lub przyczepą kempingową. Większe zakupy powinno się zrobić przed rozpoczęciem podroży.
 6. Przygotuj kilka małych przekąsek i napojów na podróż. Najlepiej zaplanuj wcześniej, jeśli chcesz zatrzymać się w restauracji po drodze. W Internecie można znaleźć wiele informacji na temat lokalizacji dobrych kuchni wzdłuż planowanej trasy. Możesz również przygotować jedzenie na własną rękę, ale czy warto zmywać naczynia podczas podróży?
 7. Zabierz ze sobą dobrą książkę, kilka ulubionych utworów muzycznych i grę planszową. Idealnym momentem na tę przyjemność jest czas podczas urlopu. Czytanie podczas relaksu w hamaku lub fotelu jest przyjemne.
 8. Nie zapomnij o przyjmowaniu codziennych leków!
 9. Regularnie sprawdzaj ilość paliwa, pracę silnika i innych elementów pojazdu. Jeśli „coś jest nie tak”, lepiej sprawdzić dokładnie co się dzieje u mechanika.
 10. Unikaj przekraczania prędkości, aby uchronić się przed drogimi mandatami i karami.
 11. Pamiętaj, że w przypadku kolizji i wypadków drogowych na pierwszym miejscu jest życie i zdrowie podróżników, a następnie od razu powiadomienie odpowiednich służb pod numerem telefonu 112.
 12. Zachowaj ostrożność na parkingach. W okresie letnim wiele osób szuka „łatwego łupu”. Gdy zostawiasz swój kamper lub samochód z przyczepą kempingową na postoju, zamykaj na klucz bagażnik, szoferkę, klapy serwisowe i luki kabin, a także zabezpieczaj bagażniki rowerowe. Nigdy nie zostawiaj torebki lub kluczy wewnątrz pojazdu.

W Polsce kampery jak i przyczepy kempingowe obowiązują poniższe ograniczenia prędkości:

Zapraszamy do zapoznania się do oferty wypożyczalni przyczep kempingowych Mobilne Mazury https://camping-tumiany.pl/wypozyczalnia-tumiany/jak-wynajac-przyczepe-kempingowa-do-podrozy/

Powiązane wpisy

Call Now ButtonZADZWOŃ